Bemutatkozás, elérhetőségek
Robert Sinko
Grafika, webdesign, live stream az utóbbi évek meghatározó munkái, azonban végigolvasva az önéletrajzomat, látható, hogy nagyon sok mindenhez nyúltam az évek folyamán, amelyekbe igyekeztem a legjobb tudásom, tapasztalatom beletenni.

Vedd elő a QR kód olvasód, hogy hozzáadhass a kapcsolataidhoz!

A QR kód egy vCard az elérhetőségeimmel. Csak mentsd el!
Mosonmagyaróvár, Magyarország
Nyelvismeret
középfok
alapfok
Készségek, érdeklődések

Analitikus gondolkodás; autodidakta, gyors tanulási képesség önállóan is; érdeklődés az új dolgok, programok iránt; csapatjátékos, de egyedül is megoldja; az egyszerűsítés, a hatékonyság híve; rugalmasság; gyors, hatékony problémamegoldás; megértőkészség; kitartó; gyors adaptációs készség; nyitott vagyok az új dolgokra/megoldásokra; stresszes szituációkban is képes vagyok jól teljesíteni; könnyen teremtek emberi kapcsolatokat; ügyfélközpontúság; pozitív hozzáállás

életfilozófiám

I have an idea for everything!

Képzettségek, Technikai ismeretek
Grafikai, képszerkesztői programok
Adobe InDesign
80%
Adobe PhotoShop
80%
Adobe Illustrator
80%
Affinity Photo
70%
Affinity Designer
70%
Affinity Publisher
70%
LiveHome 3D
85%
Webes programok, platformok
Wordpress
80%
HTML
85%
CSS
85%
Adobe Media Encoder
80%
Videoszerkesztő, Live Streaming programok
Adobe After Effects
60%
Vegas Pro
80%
DaVinci Resolve
60%
80%
vMIX
85%
OBS Studio
80%
Resolume Arena
65%
Munkahelyek
2009 -
IL-PE Kft. - Debrecen-Bánk
Változatos feladatkör, aminek minden egyes részletét imádtam, imádom

Az IL-PE Kft. fröccsöntéses technológiával előállított háztartási műanyag termékek gyártásával és forgalmazásával foglalkozik.

A cég alapítójának fia néhány éve csatlakozott a cég mindennapjaiba. Már 2009-től voltak megbízásaim a cégtől általa, de munkakapcsolatunk akkor kezdett mélyebbé válni, mikor elkezdtük tervezni az IL-PE új gyártócsarnokát. (2016 körül lehetett.) Feladataim ebben a projektben a csarnok berendezésének lehetséges legjobb optimalizálása a gyártáshoz szükséges leghatékonyabb módon. A fröccsöntő gépek pontos elhelyezése az adott munkavégzésre hangolva, munkavédelmi szempontból a legjobb megoldást kiválasztva.

A tervezés alatt lemértük a telephely összes épületét, a fröccsöntő gépek elhelyezését, a raktárakat, így pontosabb képet kaptunk a további munkafolyamatokhoz.

A csarnok építése alatt megterveztük a későbbi irodaépület alapjait, aminek alapján egy tervezőcég el tudott indulni az általunk elképzelt úton.

Felmértük a gépek teljesítményét, méreteit, ezek alapján infografikákat készítettünk, illetve tudtunk szelektálni, hogy mely gépeket szeretnénk megtartani, melyikre nem lesz már szükség a későbbiekben, valamint ifj. Petis László el tudta dönteni, hogy milyen új gépekkel lehet helyettesíteni a korábbi, elavult technikát.

Az elvégzett munkának köszönhetően kijelenthetjük, hogy Magyarország egyik legjobb, tényleg Ipar 4.0-s gyártócsarnokát lehetett megvalósítani, ahol minden folyamatnál tudjuk, hogy mi történik. A gépek a partnercég által fejlesztett, egyedi vállalatirányítási rendszerrel működnek együtt, ahová később oktatóanyagok, gyártási utasítások, stb kerülnek fel, amit a dolgozók iPaden tudnak lekövetni, tanulni.

Mindemellett természetesen a cég mindennapi munkafolyamataihoz szükséges dolgokat is terveztük/tervezzük. Új weboldal, termékkatalógus, hírlevelek.

A fejlesztéseknek, a jól átgondolt rendszernek hála elmondhatjuk, hogy csak a tavalyi év folyamán legalább 2x sikerült árat CSÖKKENTENI.

2015 - 2023
FS Média Kft. - Budapest

Grafikus, webdesigner, webszerkesztő, tördelés, képszerkesztés, nyomdai előkészítés offline és online, kreatívok mutációja, live stream és tv műsorok készítése, videovágás, adáskreatívok készítése, technikai támogatás/problémák megoldása, hangosítás, kamerázás, fényképezés, ügyfélkommunikáció.

Megbízások a teljesség igénye nélkül:

  • Felix Promotion eseményeire plakáttervezés;
  • Magyar Darts Szövetség – videók gyártása;
  • Magyar Szkander Szövetség – videók gyártása;
  • Magyar Ökölvívó Szakszövetség weboldala, videók gyártása, kreatívozása, élő események;
  • Várpalota Város Önkormányzatának weboldala;
  • Dér Heni hivatalos weboldala;
  • HCW Hungary Pankráció – események felvétele;
  • Hungarian Fight Championship – fightcardok, bevonuló kreatívok, stb készítése.

Feladatok a Live Stream és videogyártási eseményekre árajánlatkalkuláció, a technikai igények összeállítása az ügyfél érdekeit és kívánságait figyelembe véve, a technika kiépítése, ingyenes, vagy fizetős élő esemény létrehozása, logisztika meghatározása, technikai személyzet összeállítása, koordinálása, az eseményen felmerülő technikai problémák megoldása a lehető leggyorsabban, az esemény zárultával a technikai eszközök visszaszállítása a raktárba.

Filmek, rövidfilmek, adások

Fontosabb Live Streamek

  • Latin Tánc EB, Debrecen – TV-s közvetítés
  • Futsal Karácsonyi Gála, Szigetszentmiklós
  • EasyGoToUSA – több esemény (tenisz, labdarúgás közvetítés)
  • Szkander-világbajnokság 2017. Budapest
  • I. Telekom Virtuális Sajtótájékoztató
  • 14. Brazilian JiuJitsu Hungarian OPEN
  • LifeTilt A SZOBA 2019. – Egy hónapon át tartó 0-24-es streamelés YouTube-ra
  • Budapest Cup, Synchronized Skating Competition – több esemény
  • WKF Karate Magyar Bajnokság – több esemény
  • MAMI Kupa – több esemény
  • European Karate Championships Budapest 2020
  • Budavári Önkormányzat – több élő esemény is.
  • Magyar Edzők Társasága, Edzői továbbképzések, Ünnepi Kongresszus – több esemény
  • Kiskunfélegyházi Küzdősport Gála – több esemény
  • Cage Fighting Komarno, MMA & K1 gála – több esemény
  • Superfight Series Hungary – több esemény
  • Erőemelő világbajnokság, Kiskunfélegyháza
  • Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga átadó ünnepsége
2017- 2022
Ferencvárosi Sportiskola - Budapest

Grafikus, webdesigner, webszerkesztő

Az iskola három weboldalának elkészítése, karbantartása, frissítése.

2014 - 2015
Art-culat Design Kft. - Érd

Grafikus, webdesigner, webszerkesztő, tördelés, képszerkesztés, nyomdai előkészítés, offline és online kreatívok mutációja, reklámfeliratok, gépjármű matricák, reklámtáblák, merchandise termékek (pólók, bögrék, stb.) tervezése, készítése.

2009 - 2013
LifeCode Életmódközpont - Budapest

Grafikus, webdesigner, webszerkesztő, tördelés, képszerkesztés, nyomdai előkészítés, offline és online kreatívok mutációja, termékmatricák készítése, PR cikkek írása, ügyfélkommunikáció, hirdetések készítése, beállítása.

2007 - 2009
ArtCentrum - Budapest

Grafikus, webdesigner, webszerkesztői feladatok, tördelés, képszerkesztés, nyomdai előkészítés, offline és online kreatívok mutációja, ügyfélkommunikáció, tendereken, pályázatokon való részvétel.

  • CleverSchool – arculattervezés, webdesign
  • Corvin negyed – Pályázati részvétel: A Corvin negyedhez kapcsolódó ötletek, hogyan lehet egy épületekkel körbevett épületet jobban hirdetni, bevonzani a vásárlókat.
  • DUE Ifjúsági Kommunikációs Központ – DUE tallózó laptervezés, kiadványszerkesztés, arculattervezés
  • MÁV Start – Komplex arculattervezés
  • Show-Room – Arculattervezés, kiadványszerkesztés
  • Szerencsejáték Zrt – Plakátok, hirdetések tervezése, SzerencseMix kiadvány szerkesztése
  • KÖKI Terminal Bevásárlóközpont és irodaház – Logo- és arculattervezés, kiadványszerkesztés, weboldaltervezés, -szerkesztés
  • Lloyd Palota – Logo- és arculattervezés, kiadványszerkesztés, weboldaltervezés, -szerkesztés
  • MÁV Szimfonikus Zenekar – Plakátok, egyéb nyomdai termékek tervezése
2004 - 2005
METRO Nagykereskedelem - Győr
csemegeosztály, később áruátvétel
2002 - 2007
Főiskola/egyetem melletti munkák

Főiskola/egyetem melletti munkák (némelyik tovább is):

  • Sírhelyek karbantartása, felújítása;
  • Építkezéseken segédmunkák;
  • Növénytermesztés: alma, támrendszeres uborkatermesztés, káposzta, almapaprika eladásra;
  • Számítógépek összeállítása, javítása, telepítése;
  • Igazából nagyon sok minden van, de nyilván nehéz felsorolni.
2001 - 2002
FrieslandCampina Hungária Zrt. - Mátészalka

Sürító porító kezelő

Feladatok: A sürítő-porító gépkomplexum kezelése, üzemeltetése, karbantartása. Tejpor, valamint sürített tejtermékek gyártása, a megadott adatok alapján a keverési arányok kiszámolása.

Szerették volna, ha maradok, fizették volna az élelmiszeripari felsőfokú tanulmányaimat, de más elképzeléseim voltak akkoriban.

Tanulmányok
2022 - 2023
BrightSign Academy

A BrightSign eszközök használatához szükséges tanfolyam elvégzése, ami után a következő konfigurációt programoztam fel.

Pappas Szervíz, Budapest, Hunyadi u. 3. – 10 db BrightSign készülékkel (9 db HD4 – 1 db XT4) működtetett 10 kijelzős TV fal működtetése, programozása, grafikai tartalom készítése, amik között vannak a 10 kijelzőn megjelent tartalmak, illetve kijelzőnként különböző tartalmak is, pl a központi kijelzőn egy külső forrás által küldött reklámanyag.

2013 -2015
OKJ villanyszerelői tanfolyam - Budapest

Szerettem volna villanyszerelői OKJ-s tanfolyamot elvégezni az állásaim mellett, azonban az első év után kiderült, hogy a következő évben nincs elég tanuló a második évfolyamra, így újra kellett kezdeni az első évfolyammal, majd itt a félév környékén közölték, hogy igazából nincsen meg a kellő technikai felszereltség, így kénytelenek átküldeni a tanulókat a város másik végére egy másik iskolába, ami viszont már túl messze lett volna a munkahelyemtől, hogy „időben” odaérjek.

2000 -
Széchenyi István Főiskola - Győr
Műszaki menedzser szak, később villamosmérnöki szak

Ahogy beiratkozásnál mondták, a műszaki menedzser tanul műszaki és menedzseri tárgyakat, de igazából egyikhez sem fog nagyon érteni. Ez kb az első év után ki is derült.

Ennek örömére hoztam magammal az újság iránti szeretetem, tehát az első hetekben megismerkedtem az egyetemi lap, a Győri Kredit szerkesztőivel. Eleinte újságíróként, aztán szép lassan jöttek mellé az egyéb ismeretek, pozíciók. Ekkoriban ismerkedtem a PhotoShop-pal, valamint a tördelésnél akkoriban még PageMakerben dolgoztunk, amit azóta InDesign-nak hívnak.

1996 - 2000
Gépészeti Szakközépiskola - Mátészalka
Közgazdasági érettségi

Itt már az első évben megmutatkozott, hogy igazából nagyon szívesen foglalkoznék mindenféle grafikusi dologgal, illetve a hozzá kapcsolódó technikákkal.

A középiskola évei alatt a Gép-Észlap iskolai újság szerkesztője, újságírója, főszerkesztője voltam.

referenciák
plakátok, szórólapok